O Nas

Fundamentem firmy jest grupa pasjonatów strzelectwa bojowego, obronnego i sportowego. Ludzi, którzy od wielu lat zajmują się strzelectwem zawodowo z racji pełnienia służby w formacjach mundurowych oraz hobbystycznie.

W firmie Contra Tac. zrzeszamy czołowych instruktorów, specjalistów od taktyki, medycyny pola walki, technik interwencji oraz samoobrony.

Z wielkim zapałem sami trenujemy, pogłębiamy wiedzę, dokształcamy się w temacie strzelectwa i szeroko pojętej taktyki. Uczestniczymy w wartościowych szkoleniach/warsztatach oraz współpracujemy z czołowymi polskimi i zagranicznymi instruktorami strzelectwa.

Uważnie śledzimy konflikty na świecie, wydarzenia z użyciem przemocy, które analizujemy oraz opracowujemy procedury, metody treningowe mające na celu reakcje na dane sytuacje, skuteczne przeciwdziałanie, minimalizację strat.

Ciągłe podnoszenie kwalifikacji jest dla nas podstawowym warunkiem działania na rynku, a tym samym istnienia firmy w myśl zasady „gdy się nie rozwijasz to się cofasz”.

Co Robimy ?

Od początku naszej działalności organizujemy warsztaty strzeleckie dla przedstawicieli służb mundurowych oraz dla podobnych entuzjastów strzelectwa i taktyki jak my. Tematyka warsztatów krąży zawsze wokół takich zagadnień jak CQB, VCQB , walka z użyciem pojazdów, zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy w pojeździe, ochrona VIP-a, zielonej taktyki oraz treningi typowo strzeleckie od poziomu początkującego do zaawansowanego. W warsztatach tych często biorą udział ludzie spoza naszego kraju. Realizujemy szkolenia z zakresu nauki strzelania z karabinka systemu AK, AR  i pistoletu. Organizujemy również zajęcia oraz szkolenia w formule Force on Force z użyciem amunicji treningowej FX, przeznaczonej do realistycznych szkoleń taktycznych z użyciem broni. Na szkoleniach tych poruszamy aspekty samoobrony, obrony koniecznej, działania w symulowanym stresie czy zaboru broni.